תפריט הארוחות של "הנסיך הקטן"

מהרגע שנולדו, ילדים מצויים בתהליך גדילה והתפתחות הגוף צריך לתהליכים האלו עזרה מהמזון, שהוא ספק האנרגיה, אבני הבניין והוויטמינים והמינרלים החיוניים כ"כ.

בתחילה מזונו של הילד מצומצם מאד. אך עם הזמן הילד מוכן להוסיף עוד ועוד מזונות ונוצרות יותר אפשרויות גיוון לארוחותיו. כבר מההתחלה יש לדאוג שהילד יאכל מזונות בעלי ערך תזונתי גבוה,  מפני שבשלוש השנים הראשונות בחיי האדם הן קריטיות להתפתחות המוח. בתקופה זו מתפתחים מרכזי המוח השונים – שכליים, מוטוריים ורגשיים, כולל כישורי שפה, מוזיקה, רגשות והתמודדות עם המציאות – שישמשו אותנו לכל החיים. המוח 'סופג' באותן שנים כל גירוי, יהיה זה מגע, דיבור, מראות, טעמים, ריחות, צלילים וחוויות אחרות, ונמצא בנכונות שיא ללמוד. כל גירוי בונה קשרי עצבים, בתנאי שזה נעשה בתנאים של תזונה אופטימלית ובאווירת ביטחון ותמיכה.

ויטמינים ומינרלים:

רוב הוויטמינים מקבוצה B חיוניים בתהליך ייצור הורמוני המוח. הוויטמין מצוי בחלבון ביצה, בכבד, בבשר, בנבט חיטה, באורז, בקטניות, , באבוקדו בעוף ולכן חשוב לנו לתת לילדכם תזונה נכונה נ.ב בתפריט יש שינוים מדי חודש

אבות המזון

אצל ילדים בשלבי ההתפתחות חשוב מאד להקפיד על מזון בריא ע"פ פירמידת המזון הנדרשת לגוף. בשלבי ההתפתחות של הילד כל רכיב מזון הינו חיוני ביותר להתפתחות המוח, העצמות, כלי הדם וכו". לכן במתחם הנסיך הקטן מקפידים על אבות המזון ע"פ הפירמידה הבאה.

  • קטניות
  • ירקות
  • פירות
  • חלב ומוצריו
  • בשר / דגים
  • שמנים.

תזונה בריאה

מהרגע שנולדו, ילדים מצויים בתהליך גדילה והתפתחות
הגוף צריך לתהליכים האלו עזרה מהמזון, שהוא ספק האנרגיה, אבני הבניין והוויטמינים והמינרלים החיוניים כ"כ.
בתחילה מזונו של הילד מצומצם מאד. אך עם הזמן הילד מוכן להוסיף עוד ועוד מזונות ונוצרות יותר אפשרויות גיוון לארוחותיו
כבר מההתחלה יש לדאוג שהילד יאכל מזונות בעלי ערך תזונתי גבוה,

מפני שבשלוש השנים הראשונות בחיי האדם הן קריטיות להתפתחות המוח. בתקופה זו מתפתחים מרכזי המוח השונים – שכליים, מוטוריים ורגשיים, כולל כישורי שפה, מוזיקה, רגשות והתמודדות עם המציאות – שישמשו אותנו לכל החיים. המוח 'סופג' באותן שנים כל גירוי, יהיה זה מגע, דיבור, מראות, טעמים, ריחות, צלילים וחוויות אחרות, ונמצא בנכונות שיא ללמוד. כל גירוי בונה קשרי עצבים, בתנאי שזה נעשה בתנאים של תזונה אופטימלית ובאווירת ביטחון ותמיכה.

ויטמינים ומינרלים: רוב הוויטמינים מקבוצה B חיוניים בתהליך ייצור הורמוני המוח.
הוויטמין מצוי בחלבון ביצה, בכבד, בבשר, בנבט חיטה, באורז, בקטניות, , באבוקדו בעוף
ולכן חשוב לנו לתת לילדכם תזונה נכונה